Lajmi i Fundit! Futbollisti i Fc Drita rezulton i infektuar me koronavirus

0

Superliga e Kosovës ka dy ditë që ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fusha të blerta.

Ndërsa minuta më parë ka rezultat pozitiv një futbollist i skuadrës gjilanse, Drita.

Megjithatë, klubi i Dritës nuk e ka bërë të ditur emrin e lojtarit.

Ky futbollist nuk ka shfaqur simptoma dhe do të vijoje të qëndrojë i izoluar në shtëpi.

Kjo është komunikata e plote e Dritës:

KOMUNIKATË

Sot është pritur që klubit ti bashkangjiten edhe lojtarët tjerë që janë jashtë Kosovës, por kemi marrë një lajm aspak te mirë, sepse njëri prej tyre ka rezultuar pozitiv në testimin për Covid-19.

Lojtari deri tani nuk ka shfaqur simptoma dhe do te vijojë të qendrojë i izoluar në shtëpi.

Jemi shumë të brengosur nga kjo situatë dhe kërkojmë nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetsisë si dhe nga FFK që tu bëhen testet qdo futbollisti dhe qdo personi që involvohet në aktivitete sepse në të kundertën mund të rrezikojmë shëndetin e të gjithë komunitetit të futbollit.

Klubi i dëshiron shërim sa më të shpejt lojtarit dhe do ti qëndroj pranë në qdo rrethanë!

FC DRITA⚪️🔵

Share.

About Author