Moti i ligë në pikë të verës në Drenicë, breshëri në Kizhnarekë sa një ‘top golfi’ FOTO/VIDEO

0

Para pak orësh, moti në Drenicë po edhe në trevat tjera të Kosovës ishte në suaza të të nxehtit afrikan, por shumë shpejt moti i mirë u përmbyes dhe kanë filluar reshje shiu e breshër i fuqishëm.

Lexuesit e DrenicaSot, kanë sjellur pamje në redaksinë tonë nga breshëri në Kizhnarekë të Drenasit.

Në video shihet se topat e formuar të breshrit kanë një madhësi të jashtëzakonshme, teksa vihet re se si kërcejnë nga goditja e parë me tokën, në një shkëputje deri 1-2 metra pas përplasjes.

Për më tepër, DrenicaSot iu sjellë video dhe foto nga ky fshat:

 

FullSizeRender

Share.

About Author