Pas raportimit të DrenicaSot, suspendohet nga puna polici i cili ofendoi drenicasit dhe i krahasoi ata me kafshët

0

Policia e Kosovës ka marrë vendim që të suspendohet nga puna anëtari i këtij institucioni të lartë shtetëror, B.D (emër i njohur për redaksinë).

DrenicaSot kishte raportuar sot ekskluzivisht për rastin në fjalë, për aktin e ulët të personit të lartëcekur, teksa i menjëhershëm ishte reagimi i Policisë së Kosovës, që vendosi që tanimë përkohësisht ish anëtari i tyre të jetë i suspenduar për një afat të caktuar, raporton DrenicaSot.

LEXO EDHE:

E turpshme! Polici i Kosovës ofendon rëndë Drenicën, banorët e saj i krahason me botën shtazore

Redaksia jonë vazhdon të mbajë drejt dhe pa anime informimin e publikut, dhe si e tillë puna jonë po shpërblehet.

Pak ditë më parë DrenicaSot kishte raportuar për vdekjen e dyshimt të vajzës 16 vjeçare nga Fushtica e Lartë, që poashtu edhe në këtë rast u iniciua hetim nga Prokuroria.

Vdekja e vajzës nga Fushtica/ I ati akuzon doktorët për neglizhencë, Drejtoria e Shëndetësisë jep detajet, Lladrovci ngushëllon familjen

 

 

 

Share.

About Author