Rastet e reja me Covid-19 në Drenicë vijnë nga këto fshatra

0

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 120 raste të reja me Covid-19 dhe 9 vdekje të reja.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 120 raste të reja me coronavirus, ndërsa 122 pacientë që ishin të infektuar janë shëruar.

Në komunën e Drenasit dhe Skenderajt,sot janë shënuar nga 2 raste të reja.

Të prekurit me COVID-19, vijnë nga këto fshatra (shiko foton):

Share.

About Author