Të infektuarit e ditës së sotme në Drenas janë nga këto Fshatra?

0

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë 6 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Tri raste janë në Drenas, dhe nga një rast në Nekoc, Arllat dhe Vasilevë.

Share.

About Author